0
masaperlowa.pl 16 marca 2016 23:25
Golden Gate Bridge jest dla San Francisco tym, czym dla Nowego Jorku Statua Wolności, a dla Paryża – Wieża Eiffel’a – niekwestionowanym symbolem miasta. Dziś – obok więzienia Alcatraz i tramwajów linowych – stanowi największą atrakcję turystyczną miasta. Most oddano do użytku w 1937 roku i z miejsca jego charakterystyczna pomalowana na czerwony kolor konstrukcja wpisała się na dobre w krajobraz miasta. Uchwycenie go na zdjęciach wpisane jest zatem w katechizm każdego odwiedzającego San Francisco. Ale czy wiecie, z którego miejsca najlepiej sfotografować Golden Gate Bridge? Odpowiedzi szukajcie w niniejszym tekście.


Marshall’s Beach

Odwiedzenie plaży jest punktem kulminacyjnym spaceru po położonym na zachodzie miasta parku Presidio. Zejście w dół nad sam brzeg oceanu stromą ścieżką w kierunku Marshall Beach pozwoli nie tylko na przyjrzenie się mostowi, ale także samemu Pacyfikowi. Dociera tu jedynie garstka turystów, miejscem zatem można pocieszyć się przez dłuższą chwilę. Ponoć jest to także ulubiona plaża naturystów.


Golden Gate Bridge Welcome Center


Punkt obserwacyjny przy Welcome Center znajdujący się od południowo-wschodniej strony Mostu to najpopularniejsze miejsce widokowe – uważajcie, żeby ktoś nie wydłubał Wam oczu selfie-stickiem. Zdjęcie mostu robi tu praktycznie każdy. Nieopodal tarasu widokowego znajduje się wspomniane centrum informacji turystycznej – można zaczerpnąć wiedzy, a także zakupić przewodniki i pamiątki związane z najbardziej charakterystyczną konstrukcją w mieście.
Równie atrakcyjny widok prezentuje się z położonego na wschód od tego centrum parku Crissy Field. Jest on mniej zatłoczony – najwięcej tu rodzin grających w gry i bawiących się z dziećmi.


Elementy konstrukcjiPrzejście pod konstrukcją mostu od strony Vista Point (punktu widokowego po północno-wschodniej stronie mosty) w kierunku Battery Spencer pozwala przyjrzeć się elementom technicznym konstrukcji.Battery Spencer


Battery Spencer to dawny fort wojskowy. To stąd można zobaczyć most z bardzo bliska i to tu można zrobić mu (i sobie) najlepsze zdjęcie. Większość zdjęć wykorzystywanych na pocztówkach i reklamach zostało wykonanych właśnie tu. Nic dziwnego – Golden Gate Bridge znajduje się tu na wysokości oczu i… na wyciągnięcie dłoni. Dodatkowo świetnie prezentuje się stąd także zatoka, jak i ocean. „Taras widokowy” jest na tyle duży, że nie trzeba przepychać się łokciami i na siłę kadrować swoich zdjęć.

Jedyny szkopuł w tym, że dojście do lokalizacji wymaga nieco wspinaczki… lub podjazdu samochodem (parking może być utrudniony, gdyż pewnie inne osoby też wpadły na pomysł, żeby tutaj przyjechać autem). Warto pamiętać, że wstęp jest tu całkowicie bezpłatny, jednak brak też jest jakiegokolwiek zaplecza sanitarnego czy gastronomicznego.Jeśli starczy Wam jeszcze sił w nogach i butelek z wodą w plecakach, warto wybrać się także do położonego nieco wyżej innego fortu wojskowego – Fort Point. Stamtąd rozpościerają się podobne widoki.

Więcej na blogu:
http://www.masaperlowa.pl
http://www.facebook.com/masaperlowa

Dodaj Komentarz